KALKULATOR WŁASNEJ LAMPY LED DO AKWARIUM SŁODKOWODNEGO

Dostepny poniżej kalkulator służy do szybkiego i prostego obliczenia ilości diod potrzebnej do budowy własnej akwarystycznej lampy LED.
Algorytm obliczeń powstał w oparciu o kilku letnie doswiadczenia oraz przekazywane nam zwrotnie opinie zarówno od profesjonalistów jaki i amatorów.
Otrzymane wyniki dają najbardziej optymalny efekt w wiekszości akwariów słodkowodnych.
Pozwalają na uzyskanie naturalnej kolorystyki oraz zapewniają prawidłowy wzrost roślin.
Kalkulator jest stale rozbudowywany o nowe funkcje.


Kalkulator w algorytmie uwzględnia wyłącznie realne parametry diod (strumień światła, moc znamionową, długość fali ...) markowych producentów tj. Epistar, Bridgelux i Epiled ustalone za pomocą pomiarów zasilaczem laboratoryjnym czy spektrometrem. W chwili obecnej na rynku jest dostępna duża ilośc lamp, w których parametry deklarowane przez sprzedawców są mocno zawyżone względem parametrów rzeczywistych. Porównywanie wyników poniższych obliczeń i takich fikcyjnych danych nie ma sensu.


Dane do obliczeń:


DŁUGOŚĆ (cm)
SZEROKOŚĆ (cm)
WYSOKOŚĆ (cm)
GRUBOŚĆ SZYBY (mm)
OBNIŻENIE TAFLI WODY (cm)
GRUBOŚĆ PIASKU/ŻWIRKU (cm)
OBJĘTOŚĆ (L)

Bazowy współczynnik moc/objętość (W/litr)

Metoda 1 - Mieszanie światła białego i kolorów podstawowych dla roślin (najstarsza metoda,słaba kolorystyka)
Metoda 2 - Mieszanie światła białego i diod z pasmem roślinnym tzw.full spectrum (popularna metoda,słaba kolorystyka)
Metoda 3 - Mieszanie światła białego, diod z pasmem roślinnym tzw.full spectrum oraz barwy zielonej i niebieskiej royal blue dla polepszenia kolorystyki (najpopularniesza metoda, dobra kolorystyka)
Metoda 4 - Mieszanie światła białego i diod z pasmem VIS tzw.white full spectrum oraz niebieskiej royal blue dla polepszenia kolorystyki (najnowsza metoda, doskonała kolorystyka)
Zaznacz system zasilania:
diody 1W prąd 300mA
diody 1W prąd 350mA
diody 3W prąd 600mA
diody 3W prąd 700mA

Wypełnij formularz, aby wyświetlić tabelę z wynikami.

Nasz kalkulator wykonał 209044 obliczeń dla 17366 odwiedzających.
ver. 1.22
Leszek Łączyński
az-led.pl

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są do obsługi funkcji strony. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. W przypadku braku zgody należy zmodyfikować ustawienia przeglądarki lub opuścić stronę. Oprogramowanie nie zapisuje danych osób odwiedzających oraz nie profiluje.